tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, Galeria Piastów w Legnicy, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, Zamek Piastowski serdecznie zapraszają, 17 grudnia br. od godz. 1000 – 1800 do Galerii Piastów w Legnicy na Jarmark Bożonarodzeniowy .

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z zapachem choinki, piernika, miodu i wędlin. Takich właśnie świątecznych zapachów pełna będzie Galeria Piastów. Wędliny, sery, ciasta i miody domowej roboty, wytwarzane jak za dawnych lat, będą czekały na swoich nabywców. Warto skorzystać z oferty i wybrać się w sobotę na Jarmark Bożonarodzeniowy w Galerii Piastów.

Świąteczny klimat wykreują również zespoły ludowe, prezentując stoły z wigilijnymi potrawami. Towarzyszyć temu będzie muzyczna oprawa kolęd i pastorałek. Zwiedzający będą mogli posmakować różnych świątecznych wiktuałów oraz nabyć upominki i ozdoby bożonarodzeniowe.

W prezentacji uczestniczą:

1. Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu
  2. Zespół Szkół MEDYK z Jawora
  3. Koło Gospodyń Wiejskich ze Stanisławowa, gmina Męcinka
  4. Zespół folklorystyczny PERŁA” z Przybyłowic, gmina Męcinka
  5. Krzysztof Lis - rzeźbiarz ze Snowidzy
  6. Maria Święcicka – artystka z Jawora - prezentacja malowania bombek
  7. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Kraina Łęgów Odrzańskich”( 9 stoisk )
  8. KGW i Zespół „Fudżijamki” z Proboszczowa gmina Pielgrzymka
  9. Koło Gospodyń Wiejskich z Wojcieszyna gmina Pielgrzymka
  10. Zespół „Zachęta” z Zimnej Wody gmina Lubin
  11. Koło Gospodyń Wiejskich z Zamienic gmina Chojnów
  12. Zespół „Albinki” ze Strupic gmina Chojnów
  13. Grupa rękodzielników z Towarzystwa Pro Legnica, sekcja „ Sposób na nudę” ( 3 stoiska)
  14. Zespół „Kukułeczki „ z Pogwizdowa, gmina Paszowice
  15. Zespół „Wiadrowianie” z Wiadrowa, gmina Paszowice
  16. Zespół Pieśni i Tańca – Ziemia Legnicka -

Podczas jarmarku, od godziny 140O, zespoły folklorystyczne będą występować z programem kolęd.