Uwaga!!! w dniu 2.05.2017r. urząd jest nieczynny

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

XXI Sesję Rady Powiatu Legnickiego z wtorku 20 grudnia rozpoczęła niezwykle miła uroczystość. Z okazji 50 - lecia pożycia małżeńskiego Państwo Helena i Franciszek Chyła zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratulacje, listy gratulacyjne oraz życzenia od zgromadzonych przekazał jubilatom Przewodniczący Rady Aleksander Kostuń, zaś medal w imieniu Prezydenta RP wręczyła Starosta Legnicki Janina Mazur. Państwo Chyła w podziękowaniu za przygotowanie tak miłej uroczystości, poczęstowali wszystkich zgromadzonych pysznym tortem.

Po tak miły akcencie przystąpiono do realizacji porządku obrad. Podczas posiedzenia Radni podjęli sześć uchwał, w tym w sprawie: ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie powiatu legnickiego, przyjęcia budżetu Powiatu Legnickiego na 2017 rok, planu pracy Rady Powiatu Legnickiego na rok 2017. Radni oraz przybyli goście wysłuchali również sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu, przedstawionego przez Janinę Mazur- Starostę Legnickiego oraz przyjęli protokoły z XIX i XX sesji Rady Powiatu Legnickiego. Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczestniczącym w obradach złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Janina Mazur. Podziękowania za współpracę oraz życzenia świąteczno-noworoczne złożył wszystkim Radnym i Zarządowi Powiatu oraz zebranym gościom Przewodniczący Rady Gminy Miłkowice Tadeusz Gładysz.

Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego podziękował również dyrektor Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej Renacie Pinczuk-Brymerskiej za podarowane radnym ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonane przez dzieci.