Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Legitymacje dla osób niepełnosprawnych Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Już po raz III mury Zamku Piastowskiego goszczą uczestników Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Dni poświęcone przybyłym osadnikom na tereny Dolnego Śląska rozpoczęła konferencja pn.: „Pionierskie lata oświaty i kultury na Dolnym Śląsku”. Na konferencję przybyli samorządowcy nauczyciele, przedstawiciele stowarzyszeń i miłośników Kresów. Nie zabrakło władz samorządowych województwo dolnośląskiego, które jest organizatorem wydarzenia. Samorząd województwa reprezentował dr Tadeusz Samborski Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Kurator Oświaty we Wrocławiu Roman Kowalczyk, Powiat Legnicki reprezentował Kazimierz Burtny Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.

W bogatym programie konferencji, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie zabrakło tematyki poświęconej wspomnieniom przybyłych osadników. Powiat Legnicki w wystąpieniu pn. „Wspomnienia osadników i pionierów na Ziemiach Odzyskanych – źródłem inspiracji młodzieży do realizacji ciekawych projektów edukacyjnych. Przykłady działań” przedstawił swój zrealizowany projekt, którym był konkurs literacki ogłoszony i przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazlanych pt. „Nasza ziemia, nasz dom -pamiętnik pokoleń” oraz wydanie pokonkursowej publikacji nadesłanych przez uczniów prac.