OSTRZEŻENIE – burze z gradem 2/3.

Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Organizatorzy koncertu pt. „Melodie dla Anny”, zapraszają do Zamku Piastowskiego w Legnicy 6 czerwca (wtorek) o godz.18.00 na koncert w wykonaniu artystów z Białorusi, którzy zaprezentują piosenki z repertuaru Anny German.

Wystąpią laureaci V Ogólnobiałoruskiego Festiwalu Anny German „Eurydyka” w Mińsku, organizowanym przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku, oraz Marynę Towarnicką i Witalija Aleszkiewicza .

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W koncercie wystąpią :Anastazja Subocz, Halina Sokolnik, Krystyna Burak, Julia Skurko i zespół instrumentalny „Ars Longa”. Zespół wokalny „Wszystko w porządku”.

Oprócz laureatów wystąpią zaproszeni artyści: Nadzieja Brońska, Iwan Iliczow, duet „Wspólna Wędrówka”.

W repertuarze znajdą się między innymi utwory: „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Wróć do Sorrento”, „Tylko raz w roku kwitną sady”, „Nadzieja” i wiele innych. Wszystkie utwory z repertuaru Anny German będą prezentowane w oryginalnych aranżacjach i żywym dźwięku w języku : polskim, rosyjskim, włoskim. Koncert prowadzić będzie Aurelia Sobczak – aktorka.

Organizatorami koncertu są : Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, Zamek Piastowski, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy.

Mecenat nad koncertami objął Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

(MU)