OSTRZEŻENIE – burze z gradem 2/3.

Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i Piknik drobiowy odbędą się 24 i 25 czerwca br. na terenie kompleksu pałacowo – parkowego w Piotrowicach. Podczas imprezy hodowcy bydła, trzody chlewnej, owiec, koni, królików, drobiu ozdobnego i gołębi będą prezentować swoje zwierzęta.

Poza zwierzętami będzie można obejrzeć również sprzęt rolniczy oraz stoiska promocyjno-handlowe. Wystawcy zaprezentują rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów. W tym roku tradycyjnie już pierwszego dnia imprezy zaplanowano komisyjną ocenę zwierząt hodowlanych. Po prezentacji zwierząt oraz ocenie komisji wyłania się w poszczególnych grupach najpiękniejsze zwierzęta, którym nadaje się tytuły Championów i Vice-Championów. W niedzielę, 26 czerwca, zwiedzający będą mogli zobaczyć występy zespołów ludowych, które będą walczyć w ramach XII Festiwalu "Śpiewająca Wieś", odbywającego się pod patronatem Starosty Legnickiego.

Szczegóły na zamieszczonym plakacie.