Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dniach 19-20 października br., w Legnicy odbędzie się ogólnopolska XII Konferencja techniczna poświęcona koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu, na której omawiane będą sprawy z zakresu geodezji dotyczące procedur obowiązujących podczas procesu inwestycyjnego.

Organizatorem Konferencji jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Legnicy. Gospodarzami Konferencji będą: Janina Mazur Starosta Legnicki, Tadeusz Krzakowski Prezydent Legnicy i Ryszard Raszkiewicz Starosta Złotoryjski

W Konferencji będzie uczestniczyć ok. 120 osób, które w ciągu dwóch dni będą dyskutować podczas trzech sesji referatowych i jednego panelu dyskusyjnego.

Konferencję poprowadzą: dr Wiesław Firliciński – Honorowy Prezes SGP oraz Jolanta Kaleta – Geodeta Powiatowy - Dyrektor Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Legnicy. Wśród zaproszonych gości będą:

• Pani Minister GRAŻYNA KIERZNOWSKA Główny Geodeta Kraju
  • Pani ANETA SEREMET – przedstawiciel Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii,
  • Pani ALICJA MEUSZ – Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego i Członek Zarządu Stowarzyszenia Geodetów Polskich,
  • Pan ROBERT PAJKERT – Geodeta Województwa Dolnośląskiego,
  • Pani LUDMIŁA PIETRZAK – Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Redaktor Naczelny czasopisma naukowo-technicznego „Przegląd Geodezyjny”,
  • Pan STANISŁAW CEGIELSKI – Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich,
  • Pan STANISŁAW SIROJČ – Dyrektor Biura Rady Federacji Naukowo Technicznej NOT Zagłębia Miedziowego
  • Pani BOŻENA TABISZ – Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich we Wrocławiu.