Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy serdecznie zaprasza na EUROPEJSKIE DNI PRACODAWCÓW 2017, które odbędą się 23 listopada 2017r. (czwartek) w godzinach 10.00 - 13.00 w budynku LETIA BUSINESS CENTER; ul. Rycerska 24, 59-220 Legnica.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:

http://www.puplegnica.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:798.html należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy do dnia 20 XI 2017 r.

W ramach seminariów eksperckich oraz indywidualnych konsultacji w punktach informacyjnych będzie można dowiedzieć się m.in. na temat:

• obowiązującego prawa pracy;
  • nowego wymiaru rozliczeń w ramach e-składki;
  • obowiązków płatnika wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób
  • fizycznych;
  • dofinansowania działań rozwojowych dla MŚP w woj. dolnośląskim;
  • wsparcia dla przedsiębiorstw przechodzących procesy restrukturyzacyjne;
  • oferty dla pracodawców ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy;
  • kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach KFS.

…i wielu innych zagadnień….

Europejskie Dni Pracodawców 2017 to przedsięwzięcie zainicjowane przez Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wydarzenie jest realizowane na terenie urzędów pracy w całej Polsce, w tym w województwie dolnośląskim. Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy również włączył się w tę inicjatywę.

W trakcie Europejskich Dni Pracodawców 2017 odbędą się seminaria eksperckie oraz uruchomione zostaną punkty informacyjno-konsultacyjne, w ramach których możliwy będzie bezpośredni kontakt pracodawców z zaproszonymi do uczestnictwa w spotkaniu przedstawicielami urzędów i instytucji m.in.:

• Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy,
  • Urzędu Skarbowego w Legnicy,
  • Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości- Oddziału we Wrocławiu,
  • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży- Ochotniczego Hufca Pracy w Legnicy,
  • EURES - Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu,
  • Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy,
  • Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy,
  • Biura Karier-Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy,
  • Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Legnicy,
  • Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy-Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy- Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.