tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Z udziałem 23 młodych recytatorów, 28 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyły się Powiatowe Eliminacje XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK 2018”. Młodzi miłośnicy poezji nie tylko rywalizowali o cenne nagrody ufundowane przez Starostę Legnickiego Janinę Mazur, ale również o możliwość reprezentowania powiatu legnickiego w dolnośląskim finale, który odbędzie się w Kłodzku w dniach 26-27 kwietnia.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (13 uczestników), w której wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, z kolei w kategorii starsi (10 uczestników ), startowali uczniowie klasy 7 szkół podstawowych oraz uczniowie klas II i III szkół gimnazjalnych. Tegoroczne eliminacje powiatowe oceniało Jury w składzie: Halina Kiliś - przewodnicząca, Maria Popiacka, Ewa Podhorodecka oraz Stanisława Kobiak- Członkowie Jury. Panie miały niełatwy orzech do zgryzienia, bo wybrać tych najlepszych nie było łatwo.

Po emocjonujących obradach Jury, czołowe miejsca zajęli:

W kategorii młodsi:

• I Miejsce – Lena Waldman ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach.
  • II Miejsce – Klaudia Szeszko ze Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Miłkowicach.
  • III Miejsce – Nikola Jakimczyk ze Szkoły Podstawowej im. Księżnej Anny i Henryka Pobożnego w Legnickim Polu oraz Zofia Lech ze Szkoły Podstawowej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał : Kajetan Tracz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

W kategorii starsi:

• I Miejsce -Wiktoria Piechowiak z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie
  • II Miejsce -Marta Klimczyk oraz Natalia Sigłowa z Gimnazjum Nr 1
    im. Jana Pawła II w Chojnowie
  • III Miejsce – Arkadiusz Kapral z Zespołu Szkół w Legnickim Polu oraz Maja Hawryluk ze Szkoły Podstawowej w Spalonej.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Gabriela Tyfel ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach.

W finale dolnośląskim Powiat Legnicki reprezentować będą zwyciężczynie dwóch kategorii wiekowych Lena Waldman - młodsi oraz Wiktoria Piechowniak - starsi. Nagrody i gratulacje młodym recytatorom wręczyli: Janina Mazur Starosta Legnicki, Krzysztof Sowiński Wicestarosta, Grzegorz Rogos Sekretarz Powiatu oraz Halina Kiliś Przewodnicząca Jury. Podziękowania za udział w konkursie otrzymał każdy uczestnik, opiekunowie artystyczni uczniów otrzymali gratulacje za przygotowania ich do prezentacji. Jury otrzymało podziękowania za merytoryczną, sprawną, aczkolwiek „trudną” pracę, bo niełatwo jest wybrać z dwudziestu uczestników prezentujących bardzo wyrównany czasami poziom, tych sześciu najlepszych i dwóch wyróżnionych.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom artystycznym składamy serdeczne gratulacje z okazji wspaniałych prezentacji recytatorskich.

Za nasze reprezentantki do finału wojewódzkiego trzymamy mocno kciuki!!