Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W miniony piątek w Hali sportowej w Legnickim Polu został rozegrany Powiatowy Halowy Turniej piłki nożnej dziewcząt rocznik 2002 i młodsze. W zmaganiach udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Spalonej, Zespołu Szkół w Legnickim Polu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rokitkach , Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach – ogółem blisko 50 uczestniczek.

Organizatorami zmagań młodych dziewczyn byli: Powiat Legnicki, Gmina Legnickie Pole, Powiatowe Zrzeszenie „LZS” w Legnicy i Zespół Szkół w Legnickim Polu. Otwarcia Turnieju dokonał Członek Zarządu Powiatu Legnickiego -Kazimierz Burtny.

Wyniki turnieju:

1. Spalona - SP nr 2 Prochowice 0 : 1
  2. Rokitki - Prochowice 0 : 1
  3. Legnickie Pole - Spalona 1 : 0
  4. Sp nr 2 Prochowice - Rokitki 2 : 0
  5. Prochowice - Legnickie Pole 1 : 0
  6. Rokitki - Spalona 0: 3
  7. Legnickie Pole - SP nr 2 Prochowice 0: 0
  8. Spalona - SP Prochowice 2: 1
  9. SP nr 2 Prochowice - Prochowice 0: 0
  10. Legnickie Pole - Rokitki 1: 0

Klasyfikacja końcowa:

• I Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach - 8 pkt , 3: 0
  • II Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach - 7 pkt, 3 :2
  • III Zespół Szkół w Legnickim Polu - 7 pkt, 2: 1
  • IV Szkoła Podstawowa w Spalonej - 6 pkt, 5 :3
  • V Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokitkach - 0 pkt, 0: 7

Nagrodzono Najlepszą Bramkarkę, którą została Victoria Grzelak (z SP nr 2 Prochowicach), a tytuł i Najlepszej Zawodniczki zdobyła Klaudia Węglarz (z SP Prochowicach). Prawo udziału w eliminacjach strefowych (Środa Śląska 11.03.2018 r.) uzyskały : Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach. Za reprezentantki naszego powiatu w turnieju strefowym trzymamy mocno kciuki.