Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Z okazji Dnia Kobiet, w Szkole Podstawowej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej, zorganizowano uroczystość, która miała wyjątkowy przebieg, gdyż oprócz „standardowych „ życzeń zebrani goście mieli zaszczyt wysłuchać i obejrzeć występ artystów z Wrocławia: Pani Aurelii Sobczak, Pana Stanisława Górki, Pani Barbary Droździńskiej. Swoją obecnością zaszczycili to spotkanie samorządowcy: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski i Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

W miłej atmosferze, przy pięknej oprawie muzycznej spotkały się rożne środowiska. Dzieci, dyrektorzy, nauczyciele, terapeuci i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie, a wszyscy razem stanowili zintegrowaną publiczność. Pogodny nastrój, uśmiech i zadowolenie towarzyszyło każdemu uczestnikowi uroczystości.