Władze powiatu legnickiego starają się zapewnić swoim mieszkańcom oraz gościom wiele ciekawych imprez o charakterze kulturalno-sportowym. Wspólnie z samorządami gminnymi oraz innymi instytucjami na każdy rok opracowywany jest kalendarz imprez kulturalnych i sportowych Powiatu Legnickiego.

Wiele imprez odbywających się na terenie powiatu zyskało sobie uznanie nie tylko w regionie, ale  w kraju i za granicą. Wśród nich należy wymienić chociażby: Biwak Historyczny w Warmątowicach Sienkiewiczowskich, Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich”, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego w Jaroszówce, Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty Kunice”, „Śląski Konkurs Wypieku Ciast i Chleba” w Krotoszycach. Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne w Kunicach, Dolnośląski Turniej Łuczniczy w Wągrodnie oraz Wiosnę Niepełnosprawnych, imprezę integracyjną dla środowisk niepełnosprawnych z terenu powiatu.

Wymienione imprezy organizowane cyklicznie, a także te organizowane okazjonalnie na stałe wpisały się do kalendarza imprez kulturalnych, swoim zasięgiem obejmują coraz większą rzeszę społeczeństwa naszego terenu, stając się tym samym jednym z głównych czynników integrujących mieszkańców powiatu i przyciągających na te imprezy również ludność z całego regionu.

Pobierz w formacie PDF