Logo: Telefon Zaufania Dla Dzieci i    Młodzieży
Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

116 111
Dzieci i młodzież
24 h/7 - Połączenie bezpłatne

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś powiedzieć.

Logo: Niebieska linia
Niebieska linia

800 12 00 02
Dzieci i dorośli
  24 h/7 - Połączenie bezpłatne

Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz opowiedzieć o swojej sytuacji i i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.

Logo: Telefon Zaufania Rzecznika Praw    Dziecka
Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12
Dzieci i dorośli
od poniedziałku do piątku od 815 do 2000 Po godzinie 2000 oraz w dni wolne od pracy rozmowy są nagrywane, a następnie odsłuchiwane przez pracowników DTZ w następnym dniu roboczym. Połączenie bezpłatne

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka powstał z myślą o dzieciach, które poszukują wsparcia, pomocy, czy wysłuchania. Mogą porozmawiać o swo­ich lękach, troskach, problemach, kłopotach, a także zgłosić naruszenie swoich praw, czy przejawy stosowania wobec nich przemocy. Osoby dorosłe dzwoniąc na infolinię zgłaszają problemy dziecięce m.in. sprawy dotyczące kontaktów z dzieckiem, czy naruszania jego praw.

Logo: Telefon dla rodziców i nauczycieli    w sprawie bezpieczeństwa dzieci
Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 100 100
Pomoc dla dorosłych w sprawach dzieci
od poniedziałku do piątku od 1200-1500 Połączenie bezpłatne

Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Logo: 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób    Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

116 123
Dorośli
od poniedziałku do piątku od godz. 1400 do 2200 Połączenie bezpłatne

Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem.

Logo: 800 111 123 TUMBO pomaga
TUMBO pomaga

800 111 123
Dzieci i dorośli
od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 1800. Można także zostawić swój numer i wiadomość, tak by konsultanci mogli oddzwonić do potrzebującej osoby. Połączenie bezpłatne

Program pomaga dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach.

Logo: 800 120 226 Policyjny Telefon    Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

800 120 226
Dzieci i dorośli
od poniedziałku do piątku w godzinach 930 - 1530 Połączenie bezpłatne

Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.

Logo:
Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich

800 108 108
Dzieci i dorośli
Od poniedziałku do piątku 1400 do 2000 Połączenie bezpłatne

Linia adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmowanie interwencji w sytuacjach nagłych, a także pomaganie w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.