Grafika: Platforma Ekspertów Efektywności Energetycznej

Platforma EEE jest narzędziem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jej celem jest ułatwienie nawiązania kontaktu między osobami planującymi wymianę „kopciucha” w swoim domu lub częściową bądź kompleksową termomodernizację budynku a ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej budynku. Eksperci mogą pomóc w podjęciu racjonalnej decyzji opartej na technicznych i ekonomicznych przesłankach.

Zimy mogą być surowe, a nie ma nic gorszego niż przebywanie w niedogrzanym domu, wymagającym ciągłego i kosztownego ogrzewania przez to, że izolacja domu nie jest wystarczająco dobra, aby utrzymać ciepło, a instalacja grzewcza nie jest wystarczająco wydajna. Optymalna termomodernizacja Twojego domu, nawet jednego lub kilku jego elementów, poprawi w znaczny sposób komfort życia jego mieszkańców.

Zmiana sposobu ogrzewania domu i jego ocieplenie przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale także ma wpływ na poprawę zdrowia mieszkańców. Dzięki wymianie przestarzałego źródła ciepła zmniejsza się ilość szkodliwych emisji, w tym chorobotwórczych pyłów PM10 i PM2,5 zarówno w domu jak i w okolicy. Z danych Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska wynika, że co roku około 45 000 Polaków umiera wskutek schorzeń związanych ze złą jakością powietrza.

 

https://www.peee.gov.pl/pl