Kompozytor, organista.

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w z dyplomami z: Wychowania Muzycznego (1984), kompozycji (1989) oraz organów. Pobierał naukę improwizacji w Holandii oraz w Letniej Akademii Organowej w Haarlem.
Laureat i zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, m. in.: Kaliszu, Mikołajowie oraz w Krakowie.

W swym dorobku kompozytorskim posiada utwory symfoniczne, kameralne, fortepianowe, organowe, chóralne oraz pieśni, w tym pieśni liturgiczne wykonywane w Rzymie z okazji urodzin i 25-cio lecia Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Komponował muzykę liturgiczną oraz opracowywał pieśni na chór i orkiestrę symfoniczną na Ingres Arcybiskupi Kardynała Stanisława Dziwisza oraz na wizytę Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce. Napisał MISSA JOANNIS PAULI SECUNDI na chór i orkiestrę symfoniczną na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Dedykował swoje utwory takim osobom, jak: św. Jan Paweł II, Ojciec Święty Benedykt XVI, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, aktor i reżyser Mel Gibson, Krzysztof Penderecki, Jan Jongepier, Kaja Danczowska, Anna Górecka, Julian Gembalski.

Utwory jego były wykonywane na różnych festiwalach, m. in.: w Katowicach, w Krakowie oraz katedra Notre-Dame w Paryżu.

Jego pieśni Misericordias Domini oraz Deus Caritas est zdobyły wielką popularność i są śpiewane przez chóry na całym świecie.

Wykorzystano jego muzykę w filmach m. in.  Imię moje KingaPielgrzymi, Moje miasto czy Konstrukcja nośna – rzecz o Jerzym Ciesielskim.  W 2010 roku uzyskał tytuł doktora w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Uhonorowany przez wiele instytucji: nagrodą miasta Tychy, brązowym medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz złotą odznaką przez Województwo Śląskie.

Jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Koncertował w Polsce, Holandii, Niemczech i Meksyku, wykonując również własne kompozycje i improwizacje.
Wśród jego recitali znalazły się również koncerty złożone z samych improwizacji na zadane tematy. Brał również udział w nagraniach płytowych swoich kompozycji i improwizacji.