I. Konkurs ogłoszony jest na podstawie:
- Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023r. poz. 571).
- Uchwały LVII/353/2023 Rady Powiatu Legnickiego z dnia 22 listopada 2023 r. roku w sprawie uchwalenia Programu współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024.
II. Adresaci konkursu:
Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową na rzecz turystyki i krajoznawstwa.
III. Rodzaj zadania i wysokość środków publicznych przeznaczonych na jego realizację:
- Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa realizowanych na rzecz mieszkańców powiatu legnickiego bądź na terenie powiatu legnickiego. Dotację z budżetu powiatu mogą otrzymać zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa obejmujące:
- promowania walorów turystycznych Powiatu – działania edukacyjne, organizacji imprez turystyczno-rekreacyjnych, działalności promocyjnej propagującej produkty lokalne,
- tworzenie lokalnego systemu informacji turystycznej i promocji turystyki;
- Na realizację w/w zadań przeznacza się środki finansowe w wysokości do 8.000,00 zł.
- Zaplanowana kwota przewidziana na realizację wszystkich zadań może ulec zmniejszeniu w przypadku stwierdzenia, że jednostkowe zadania można zrealizować mniejszym kosztem, złożone oferty nie uzyskają akceptacji lub zaistnieje konieczność zmiany budżetu powiatu w części przeznaczonej na realizację w/w zadań z ważnych przyczyn niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
IV. Zasady przyznawania dotacji:
- Zasady przyznawania dotacji na realizację w/w zadań określają przepisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2023r. poz. 1270 ze zm.).
- Zlecenie zadania publicznego nastąpi w formie wsparcia realizacji zadania z udziałem dotacji.
- Rozpatrywane są wyłącznie oferty złożone w terminie określonym w ogłoszeniu.
- W ramach dotacji będą finansowane wyłącznie koszty bezpośrednio związane z realizacją zadania.
- Koszty, które mogą być sfinansowane z dotacji, to koszty realizacji zadania bezpośrednio związane z uczestnictwem beneficjentów w zadaniu, w tym:
- zakup materiałów: np. nagrody rzeczowe (np. puchary, medale, dyplomy, książki itp.), sprzęt niezbędny do realizacji zadania, artykuły żywnościowe;
- usługi: np. wydawnicze, transportowe, catering;
- koszty osobowe: np. obsługa techniczna.
- Środki pochodzące z dotacji nie mogą być przeznaczone na:
- koszty przygotowania wniosku oraz sprawozdania z realizacji zadania,
- zakup polisy OC i NNW,
- zakup i leasing środków trwałych,
- koszty mediów: elektryczności, gazu ogrzewania, wody itp.,
- wyposażenie biura, materiały eksploatacyjne typu tusz lub toner do drukarek i kserokopiarek,
- usługi telefoniczne, kurierskie i pocztowe,
- podatki z wyłączeniem podatku dochodowego od osób fizycznych (PDOF) oraz podatków od towarów i usług (VAT), pod warunkiem, że podatek VAT nie może zostać odzyskany w oparciu o przepisy ustawy o podatku od towarów i usług,
- kosztów wynajmu lokalu;
- odsetki ustawowe i umowne,
- koszty obsługi konta bankowego,
- wydatki poniesione z dotacji przed terminem zawarcia i podpisania umowy.
- Wymagany jest wkład finansowy podmiotu wnioskującego o dotację w wysokości minimum 15% kosztu całkowitego zadania.
- Wkład osobowy, czyli świadczenia wolontariuszy, praca społeczna członków organizacji nie może przekroczyć 10% wkładu własnego.
- Wkład własny jest to suma wkładu finansowego (środki pieniężne własne oferenta
i z innych źródeł publicznych, z wyłączeniem świadczeń pieniężnych pobranych od odbiorców zadania) oraz wkładu pozafinansowego (wkład osobowy tj. świadczenia wolontariuszy, praca społeczna członków organizacji). - W przypadku świadczeń wykonywanych przez wolontariuszy (a także osób wykonujących tzw. prace społeczne) należy dokonać wyceny pracy. Wycena powinna zawierać kalkulację czasu pracy wolontariusza/osoby wykonującej prace społeczne i określenie stawki godzinowej. Udokumentowanie stanowi porozumienie zawarte pomiędzy organizacją realizującą projekt, a wolontariuszem/osobą wykonującą prace społeczne oraz karta pracy wolontariusza/osoby wykonującej prace społeczne zawierająca ilość godzin i rodzaj pracy.
- Konkurs nie przewiduje ujęcia wyceny wkładu rzeczowego w kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania. W tym wypadku w kolumnie "z wkładu rzeczowego" w tabeli kalkulacji kosztów należy wpisać cyfrę „0”. Ujęcie w kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania wyceny wkładu rzeczowego traktowane będzie jako błąd formalny
i powoduje odrzucenie oferty. W związku z powyższym, uwzględnienie opisu wkładu rzeczowego w dziale IV oferty nie jest obowiązkowe. - Kosztorys w ofercie musi być czytelny i logiczny. W kosztorysie należy szczegółowo wykazać koszty rodzajowe wraz z kosztami jednostkowymi planowanego zadania. Wydatki przedstawione w kosztorysie muszą znajdować pełne uzasadnienie w opisie zadania
(np. liczba uczestników, liczba materiałów itp.). - Dotację na realizację zadania otrzymują podmioty, których oferty zostaną wybrane w postępowaniu konkursowym. Kwota przyznanej dotacji może być niższa od określonej w ofercie.
- W przypadku otrzymania dotacji niższej od wnioskowanej oferentowi przysługuje prawo dostosowania warunków i zakresu realizacji zadania publicznego do niższej kwoty dotacji
w uzgodnieniu z Wydziałem Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych lub rezygnacji z jego realizacji. Aktualizację zaleca się dostarczyć w taki sam sposób, w jaki złożono ofertę. - Niedostarczenie zaktualizowanej oferty w terminie wyznaczonym przez Wydział Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legnicy, traktowane będzie jako rezygnacja z przyznanej dotacji.
- Na oferencie spoczywa obowiązek bieżącego aktualizowania oferty w przypadku zmian zaistniałych w trakcie realizacji zadania.
V. Termin i warunki składania ofert:
- Termin złożenia ofert upływa dnia 23 lutego 2024 r. o godz. 15.30.
- Złożenie oferty w ramach niniejszego otwartego konkursu ofert jest równoznaczne z akceptacją treści ogłoszenia konkursowego.
- Ofertę, na obowiązującym formularzu, w zamkniętej kopercie z napisem „Konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa” i pieczątką nagłówkową oferenta należy składać osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy, pl. Słowiański 1, na parterze budynku - w Punkcie Obsługi Interesantów lub za pośrednictwem poczty na adres: Starostwo Powiatowe w Legnicy, pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica (decyduje data wpływu oferty do urzędu potwierdzona pieczęcią wpływu). W kopercie może znajdować się wyłącznie jedna oferta. Nie ma możliwości nadsyłania ofert drogą elektroniczną lub faksem. Urząd pracuje w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
- Złożona oferta musi być zgodna ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. 2018r. poz. 2057).
- Oferent może złożyć tylko jedną ofertę na zadanie z zakresu turystyki i krajoznawstwa, przy czym wyklucza się możliwość jednoczesnego złożenia oferty przez jednostkę terenową tego Oferenta.
- Do wypełnionego czytelnie formularza oferty należy dołączyć:
- kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego (wydruk odpisu KRS można pobrać ze strony https://ems.ms.gov.pl), kopię wyciągu z innego rejestru lub ewidencji potwierdzającego status prawny Oferenta oraz nazwiska i funkcje osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w jego imieniu. Za aktualny uznaje się odpis zgodny ze stanem faktycznym i prawnym. Elektroniczny wydruk odpisu z KRS z ww. strony internetowej nie wymaga potwierdzenia zgodności z oryginałem.
- w przypadku gdy Oferent nie podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego – kserokopia statutu organizacji oraz aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji ze wskazaniem osób upoważnionych do składania oświadczeń woli. Kserokopia statutu musi być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę/osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta;
- inne jeśli wymagane np. upoważnienia osób do reprezentowania podmiotu, jeśli dana osoba nie jest wskazana w dokumencie stanowiącym o podstawie działalności podmiotu lub aktualne pełnomocnictwa zarządu (lub innego organu wykonawczego) do składania oferty na realizację określonego zadania publicznego, podpisywania umów w tym zakresie, dysponowania uzyskanymi funduszami i dokonywania rozliczeń z tych funduszy w przypadku oferty składanej przez oddział terenowy nie posiadający osobowości prawnej;
- w przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych działających na podstawie przepisów ustawy o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego w rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach i wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, dekret powołujący na proboszcza lub inną funkcję, upoważniający do składania oświadczeń i zaciągania zobowiązań (kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem);
- w przypadku rozpoczętej procedury zmiany władz Oferenta – kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem osoby/osób uprawnionych do reprezentacji Oferenta – uchwały dotycząca zmiany/wyboru wybranych osób.
- Dokument potwierdzający prawo do reprezentacji Oferenta (pełnomocnictwo lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji/rejestru) ważny jest 30 dni od daty wystawienia takiego dokumentu. Niedochowanie ww. terminu, traktowane będzie jako błąd formalny i spowoduje odrzucenie oferty.
- W przypadku złożenia przez Oferenta więcej niż jednej oferty (tj. oferty/ofert na zadanie/zadania z innych zakresów wymienionych w Programie współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024), dopuszcza się możliwość złożenia jednego kompletu wymaganych załączników, ze wskazaniem na kopercie (dopisek), przy której ofercie się znajdują.
- Organizacje zarejestrowane w Starostwie Powiatowym w Legnicy zwolnione są z obowiązku dostarczenia zaświadczenia o wpisie do ewidencji organizacji pozarządowych (dotyczy tylko klubów sportowych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz stowarzyszeń zwykłych) prowadzonych przez Starostę Legnickiego.
- Należy wypełnić wymagane pola i rubryki w ofercie. Jeśli którekolwiek z pytań zawartych w ofercie nie dotyczy oferenta lub zgłoszonego przez niego zadania, należy to zaznaczyć wpisując zwrot "nie dotyczy". Niewypełnienie wszystkich niezbędnych rubryk będzie traktowane jako złożenie oferty niekompletnej, i tym samym spowoduje jej odrzucenie.
- Omyłki rachunkowe oraz błędy polegające na braku kompatybilności harmonogramu zadania z przewidywaną kalkulacją kosztów będą traktowane jako błędy formalne powodujące odrzucenie oferty.
- Złożenie oferty bez wymaganych załączników będzie traktowane jako oferta niekompletna, i tym samym spowoduje jej odrzucenie.
- Oferty niespełniające innych wymogów formalnych np. złożone przed lub po terminie podanym w ogłoszeniu, niezgodne z tematyką ogłoszenia, realizowane wyłącznie na rzecz mieszkańców innych powiatów, złożone na niewłaściwych formularzach, nieczytelne lub złożone na formularzach wypełnionych pismem odręcznym, nadesłane drogą elektroniczną lub faksem, zostaną odrzucone.
- Oferta musi zostać podpisana przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli Oferenta, zgodnie ze statutem lub innym dokumentem określającym sposób reprezentacji wraz z pieczątkami imiennymi, a w przypadku ich braku wymagane są czytelne podpisy oraz pieczątka nagłówkowa Oferenta. Niedostosowanie się do ww. wymogu będzie traktowane jako złożenie oferty niekompletnej, i tym samym spowoduje jej odrzucenie.
- Dopuszcza się uzupełnienie treści oferty wyłącznie w przypadku uzupełnienia wykreśleń w nagłówku oferty (określenie rodzaju oferty) oraz w części „VII. Oświadczenia”.
VI. Tryb i kryteria rozpatrywania ofert:
- Rozstrzygniecie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 14 marca 2024 roku.
- Oferty spełniające wymogi formalne będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez Zarząd Powiatu Legnickiego. Komisja dokonuje weryfikacji oceny formalnej i ocenia merytorycznie oraz przygotowuje dla Zarządu Powiatu Legnickiego wykaz ofert, którym rekomenduje udzielenie dotacji.
- W skład komisji konkursowej powołanej przez Zarząd Powiatu Legnickiego wchodzą przedstawiciele organu wykonawczego powiatu oraz osoby reprezentujące organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (jeżeli zostały zgłoszone), z wyłączeniem osób reprezentujących podmioty biorące udział w konkursie. Formularz zgłoszeniowy dla osób reprezentujących organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dostępny jest na stronie internetowej http://www.powiat-legnicki.eu w zakładce Organizacje pozarządowe.
- Komisja konkursowa może żądać od oferenta dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
- Decyzje o wyborze i udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Legnickiego w formie uchwały.
- Zastrzega się możliwość wyboru kilku ofert, mając na uwadze potrzebę optymalnego zaspokojenia potrzeb mieszkańców, w miarę posiadanych możliwości finansowych.
- Komisja konkursowa zastrzega sobie możliwość wyboru najlepszej oferty (lub ofert), uwzględniając przy ich ocenie realność kosztów i ich adekwatność do planowanych przez oferenta działań.
- Ocena merytoryczna ofert zostanie dokonana z uwzględnieniem następujących kryteriów:
- możliwość realizacji zadania publicznego – od 0-5 pkt;
- kalkulacja kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania – od 0-5 pkt;
- jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizował zadanie publiczne- od 0-5 pkt;
- udział środków finansowych własnych lub pochodzących z innych źródeł – od 0-5 pkt;
- planowany przez oferenta wkład osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków – od 0-5 pkt;
- ocena wykonania i rozliczenia zadań zleconych organizacji w latach poprzednich – od 0-5 pkt
- zasięg terytorialny oferty, korzyści płynące dla mieszkańców powiatu z realizacji zadania i liczba osób objętych projektem- od 0-5 pkt.
- Konkurs może być unieważniony w przypadkach wskazanych w art. 18a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Komisja konkursowa może wystąpić do wydziału merytorycznego o opinię dotyczącą dotychczasowej współpracy z konkretnym podmiotem.
- Oceny formalnej ofert dokonuje wydział merytoryczny Starostwa Powiatowego w Legnicy związany z realizacją składanej oferty.
VII. Terminy i warunki realizacji zadań
- Realizacja zadań zgłoszonych do konkursu ofert następuje po zawarciu umowy i kończy się najpóźniej z dniem 20 grudnia 2024 roku. Dotacja nie może zostać wykorzystana na zobowiązania powstałe przed podpisaniem umowy z Zarządem Powiatu Legnickiego na realizację zadania.
- Zadanie będące przedmiotem oferty może rozpoczynać się nie wcześniej niż 14 dni kalendarzowych po ogłoszeniu wyników konkursu.
- Podmiot realizujący zadanie zobowiązany jest do informowania w wydawanych przez siebie publikacjach, swoich materiałach informacyjnych (plakaty, zaproszenia, ogłoszenia prasowe) poprzez media o fakcie dofinansowania realizacji zadania przez Powiat Legnicki.
- Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania regulować będzie umowa zawarta pomiędzy Powiatem Legnickim, a Oferentem wybranym w wyniku konkursu.
- Jeśli w wyniku realizacji zadania ulegnie zmniejszeniu koszt całkowity zadania, proporcjonalnemu zmniejszeniu ulegnie wysokość przyznanej dotacji. Jeśli zaś ulegnie zwiększeniu całkowity koszt realizacji zadania, wysokość dotacji pozostaje bez zmian.
- Dopuszcza się wydatkowanie uzyskanych przychodów, w tym także odsetek bankowych
od dotacji przekazanej przez Zleceniodawcę, na realizację zadania publicznego wyłącznie na zasadach określonych w umowie. - Przed rozpoczęciem realizacji zadania Oferent zobowiązany jest dostarczyć kserokopie ubezpieczenia OC i NWW zawartego przez Oferenta na realizację zadania lub wszystkich zadań realizowanych w 2024 roku, poświadczone za zgodność z oryginałem. Ubezpieczenie NNW musi obejmować swoim zakresem beneficjentów zadania (dopuszcza się dostarczenie kserokopii ubezpieczenia OC i NWW po rozpoczęciu realizacji zadania, lecz przed realizacją etapów zadania związanych z bezpośrednim uczestnictwem beneficjentów w tym zadaniu).
- Niedostarczenie w wyznaczonym przez Starostwo Powiatowe w Legnicy terminie kserokopii ubezpieczenia OC i NNW potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do reprezentacji Oferenta, jest równoznaczne z rezygnacją z przyznanej dotacji.
- Kontroli mogą podlegać wszystkie dokumenty merytoryczne i finansowe niezbędne do oceny zasadności wykorzystania środków publicznych i realizowania zadania.
- Oferent zobowiązany jest do udzielenia informacji na temat osób pracujących przy realizacji dotowanego zadania i projektu (z podaniem doświadczenia zawodowego i kwalifikacji).
- Powiat Legnicki może odmówić Oferentowi wyłonionemu w otwartym konkursie ofert przyznania dotacji w wypadku, gdy Oferent utraci zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające jego wiarygodność merytoryczną lub finansową.
- Oferent jest obowiązany do uregulowania wszelkich wymogów prawnych przy realizacji zadania, w tym dotyczących ewentualnej organizacji imprez zbiorowych, jak również pozyskania wszelkich koniecznych ubezpieczeń, pozwoleń, zgód właścicieli/zarządców terenu. Oferent w całości odpowiada za prawidłową realizację zadania będącego przedmiotem oferty o dofinansowanie w ramach niniejszego konkursu.
- Oferent bierze na siebie pełną odpowiedzialność za realizację zadań przyjętych w ramach przedmiotu konkursu oraz za wszystkie skutki cywilnoprawne powstałe w następstwie tej działalności.
VIII. Informacja o wspieraniu przez Zarząd Powiatu Legnickiego zadań publicznych w obszarze turystyki i krajoznawstwa w roku 2023:
W 2023 roku Zarząd Powiatu Legnickiego przeznaczył kwotę w wysokości 5.000,00 zł na realizację zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa.
IX. Postanowienia końcowe:
- Wyniki konkursu zostaną niezwłocznie podane do wiadomości publicznej przez umieszczenie:
- na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Legnicy,
- w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.sp-legnica.dolnyslask.pl w zakładce Tablica informacyjna,
- na stronie internetowej http://www.powiat-legnicki.eu w zakładce Organizacje pozarządowe ‒ Konkursy.
- Nie przewiduje się oddzielnego powiadomienia oferenta o wynikach konkursu.
- Od podjętej decyzji o wyborze oferty nie stosuje się trybu odwoławczego.
- Oferty wraz z załącznikami nie będą zwracane oferentowi.
- Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych, pl. Słowiański 1, pok. 220, tel. 76/72-43-418.
X. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa w odniesieniu do osób fizycznych.
Wypełniając obowiązek określony w art.13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej: RODO) informuję, że:
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Legnicki - Starostwo Powiatowe w Legnicy pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica, tel.: 76 -72-43-560, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . - Kontakt do Inspektora ochrony danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy:
tel.: 76 -72-43-429, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . - Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 11 i 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2022r. poz. 1526) w celu realizacji otwartego konkursu ofert oraz zawarcia i wykonania umowy na realizację zadania publicznego na podstawie przepisów prawa.
- Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom oraz innym podmiotom na podstawie umów powierzenia podpisanych z Administratorem danych osobowych.
- Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
- Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres realizacji niniejszej sprawy oraz przewidziany prawem okres archiwizacji na podstawie przepisów ustawy z 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
- Ma Pani/Pan prawo związane z przetwarzaniem danych osobowych do:
- dostępu do swoich danych osobowych;
- sprostowania / poprawiania swoich danych osobowych;
- ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
- sprzeciwu.
- Ma Pani/Pan prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
- Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji, w tym profilowaniu.
- Podanie danych osobowych jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udziału w otwartym konkursie ofert i zawarcia umowy.
Załączniki:
- 1.formularz-oferty.doc ( 155.5 KB)
- 2.formularz-sprawozdania.doc ( 110.5 KB)
- 3.instrukcja-wypelnienia-formularza-oferty.doc ( 180.5 KB)