Logo:Krajowy Ośrodek Wsparcia RolnictwaKrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego pn. „Bitwa Regionów”.

Idea przedsięwzięcia zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności, a także szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do kół gospodyń wiejskich posiadających osobowość prawną oraz stowarzyszeń, których celem statutowym jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, czy rozwój kultury osobistej.

Zadaniem Kół Gospodyń Wiejskich będzie przygotowanie opisu receptury i przepisu wykonania tradycyjnej potrawy regionalnej charakterystycznej dla regionu działania KGW oraz przygotowanie potrawy i wykonanie jej prezentacji w formie krótkiego filmu wideo.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca br. drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem i harmonogramem przebiegu wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie konkursu www.bitwaregionow.pl

Regulamin: https://bitwaregionow.pl/regulamin/

Formularz zgłoszeniowy: https://bitwaregionow.pl/zglos-sie/