W dniu 4 lutego 2019 roku komisja konkursowa zapoznała się z ofertami, które wpłynęły na otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa w roku 2019 i przedłożyła Zarządowi Powiatu Legnickiego do zatwierdzenia wykaz podmiotów, którym rekomendowała przyznanie dotacji z budżetu powiatu legnickiego.

Zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej w dniu 14 lutego 2019 roku Zarząd Powiatu Legnickiego podjął Uchwałę Nr 12/45/2019 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa, na mocy której udzielono dotacji celowej następującym podmiotom:

L.p.

Nazwa oferenta

Nazwa zadania

Wnioskowana kwota w zł

Przyznana kwota w zł

1.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „W Stronę Słońca”                   w Chojnowie

„Wędrówki bez wymówki” – Konradówka i Piotrowice

2.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej Koło Parafialne przy Parafii  pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła z siedzibą w Chojnowie

„Moje, twoje, nasze miejsce w świecie – rok 2019” – działania promujące znajomość skarbów przyrody i dziedzictwa kultury oraz solidarność międzypokoleniową w rodzinie i w społecznościach powiatu legnickiego oraz na Dolnym Śląsku

3.000,00

Z uwagi na niespełnienie warunków formalnych, a w konsekwencji niedopuszczenie do oceny merytorycznej, rekomendacji dofinansowania nie otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy.