tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Z okazji obchodów Dnia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża oraz 70-lecia Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Dolnym Śląsku, w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu legnickiego z krwiodawcami z naszego regionu. Spotkanie było okazją nie tylko do rozmów, ale także pogratulowania i podziękowania najbardziej zasłużonym krwiodawcom. Rekordzistą pod względem ilości oddanej krwi jest Pan Zbigniew Ostrouch, który do tej pory oddał 62 lity krwi, niewiele mniej bo 59 litrów ma na swoim koncie Pan Henryk Piwowarski, a 58 litrów krwi oddał Pan Marian Wójcik .

Cała trójka oraz pozostali krwiodawcy z rąk Starosty Legnickiego Janiny Mazur, Przewodniczącego Rady Powiatu Aleksandra Kostunia oraz Beaty Kozłowskiej Kierownika Terenowego Oddziału w Legnicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Jacka Blicharskiego Zastępcy Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.