Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Starostwo Powiatowe będzie pracować krócej Ostrzeżenie meteorologiczne: UPAŁ - stopień: 2/3
 • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
  tel: 76-72-43-429
  pok. 231, piętro II
  e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
  Klauzula informacyjna – monitoring

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Cała Polska wywiesza flagi narodowe i uczestniczy w ich liczeniu w święta państwowe (w tym w okresie 2-3 maja 2018r. oraz 11 listopada 2018r. na 100-lecie odzyskania niepodległości). Akcja została zainicjowana przez pracownika gminy Łowicz.

Jej celem jest propagowanie postawy patriotycznej, której wyrazem może być wywieszanie flagi  narodowej.

Akcja została zgłoszona do MSWiA w celu jej obserwacji i ewentualnego objęcia patronatem w kolejnej edycji zaplanowanej na 11 listopada 2018 r.

Przedsięwzięcie jest obywatelską inicjatywą i nie ma żadnych sponsorów natomiast ma wielu zacnych patronów. Patronatem honorowym objął akcję między innymi Wojewoda Łódzki.

Policzyć flagi w całym kraju w  sposób ręczny oczywiście nie da się i pewnie nikt tego na świecie do tej pory nie próbował zrobić. Może to my - Polacy - zrobimy to pierwsi, choćby z przybliżoną dokładnością.

Jest to możliwe do zrobienia, dzięki opracowaniu autorskiego systemu składającego się aplikacji na komórkę i serwera przetwarzające na bieżąco przesyłane dane. Aplikację została udostępniona bezpłatnie i jest do pobrania w sklepie Google Play.

Nazywa się  MARKFLAG  (jej nazwa nawiązuje do markera , znacznika i flagi)  i umożliwia w bardzo prosty sposób zgłoszenie wywieszonej flagi na portal  www.flaganarodowa.pl , zapewniając przy tym anonimowość zgłaszającemu.

Aplikacja nie wymaga rejestracji, nie są zbierane żadne dane osobowe, numery telefonów itp., można wyjąć kartę SIM. Jedyną rzeczą jaką aplikacja może upublicznić to znacznik GPS miejsca, w którym flaga została zauważona.

Identyfikacja  flagi od strony technicznej odbywa się za pomocą wbudowanego aparatu, jednak to co jest innowacyjne to fakt, że zdjęcie można zrobić tylko i wyłącznie jak w obiektywie znajdzie się polska flaga.

Samo zdjęcie jest zapisywane tylko lokalnie w telefonie i nigdzie nie jest wysyłane. Należy podkreślić raz jeszcze, że przesyłany jest jedynie znacznik GPS, nie całe zdjęcie.

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do zainicjowanej akcji z każdego zakątka powiatu legnickiego a tym samym Polski.

W celu uczestnictwa w niej należy:

 1. zainstalować aplikację MARKFLAG  już teraz, na telefonie  posiadającym Androida,
 2. zdjęcie można zrobić testowo już teraz,
 3. sprawdzić czy znacznik GPS pojawi się na portalu flaganarodowa.pl

UWAGA: Ponieważ wszystkie wcześniejsze zgłoszenia wysłane testowo przez 2 majem zostaną wykasowane na koniec dnia 1 maja br. Ważnym jest, aby procedurę przesłania zdjęcia wykonać ponownie w okresie od 2-3 maja, kiedy to będzie trwała akcja „wielkiego automatycznego liczenia flag”. Posiadając zdjęcie realnej flagi, nadal wiszącej, nie trzeba przychodzić do urzędu w dzień wolny od pracy, aby dokonać ponownego zgłoszenia. Przesłanie „zdjęcia” flagi nadal wiszącej w danej lokalizacji można dokonać z dowolnego miejsca.

Pełen opis akcji znajduje się na stronie www.flaganarodowa.pl

Przetestowano, że aplikacja działa nie tylko w Polsce, ale w świecie ( pozytywne testy przeszła np. w Londynie).

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych i czynnego uczestnictwa w akcji wielkiego automatycznego liczenia flag.