Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Cała Polska wywiesza flagi narodowe i uczestniczy w ich liczeniu w święta państwowe (w tym w okresie 2-3 maja 2018r. oraz 11 listopada 2018r. na 100-lecie odzyskania niepodległości). Akcja została zainicjowana przez pracownika gminy Łowicz.

Jej celem jest propagowanie postawy patriotycznej, której wyrazem może być wywieszanie flagi  narodowej.

Akcja została zgłoszona do MSWiA w celu jej obserwacji i ewentualnego objęcia patronatem w kolejnej edycji zaplanowanej na 11 listopada 2018 r.

Przedsięwzięcie jest obywatelską inicjatywą i nie ma żadnych sponsorów natomiast ma wielu zacnych patronów. Patronatem honorowym objął akcję między innymi Wojewoda Łódzki.

Policzyć flagi w całym kraju w  sposób ręczny oczywiście nie da się i pewnie nikt tego na świecie do tej pory nie próbował zrobić. Może to my - Polacy - zrobimy to pierwsi, choćby z przybliżoną dokładnością.

Jest to możliwe do zrobienia, dzięki opracowaniu autorskiego systemu składającego się aplikacji na komórkę i serwera przetwarzające na bieżąco przesyłane dane. Aplikację została udostępniona bezpłatnie i jest do pobrania w sklepie Google Play.

Nazywa się  MARKFLAG  (jej nazwa nawiązuje do markera , znacznika i flagi)  i umożliwia w bardzo prosty sposób zgłoszenie wywieszonej flagi na portal  www.flaganarodowa.pl , zapewniając przy tym anonimowość zgłaszającemu.

Aplikacja nie wymaga rejestracji, nie są zbierane żadne dane osobowe, numery telefonów itp., można wyjąć kartę SIM. Jedyną rzeczą jaką aplikacja może upublicznić to znacznik GPS miejsca, w którym flaga została zauważona.

Identyfikacja  flagi od strony technicznej odbywa się za pomocą wbudowanego aparatu, jednak to co jest innowacyjne to fakt, że zdjęcie można zrobić tylko i wyłącznie jak w obiektywie znajdzie się polska flaga.

Samo zdjęcie jest zapisywane tylko lokalnie w telefonie i nigdzie nie jest wysyłane. Należy podkreślić raz jeszcze, że przesyłany jest jedynie znacznik GPS, nie całe zdjęcie.

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do zainicjowanej akcji z każdego zakątka powiatu legnickiego a tym samym Polski.

W celu uczestnictwa w niej należy:

1. zainstalować aplikację MARKFLAG  już teraz, na telefonie  posiadającym Androida,
  2. zdjęcie można zrobić testowo już teraz,
  3. sprawdzić czy znacznik GPS pojawi się na portalu flaganarodowa.pl

UWAGA: Ponieważ wszystkie wcześniejsze zgłoszenia wysłane testowo przez 2 majem zostaną wykasowane na koniec dnia 1 maja br. Ważnym jest, aby procedurę przesłania zdjęcia wykonać ponownie w okresie od 2-3 maja, kiedy to będzie trwała akcja „wielkiego automatycznego liczenia flag”. Posiadając zdjęcie realnej flagi, nadal wiszącej, nie trzeba przychodzić do urzędu w dzień wolny od pracy, aby dokonać ponownego zgłoszenia. Przesłanie „zdjęcia” flagi nadal wiszącej w danej lokalizacji można dokonać z dowolnego miejsca.

Pełen opis akcji znajduje się na stronie www.flaganarodowa.pl

Przetestowano, że aplikacja działa nie tylko w Polsce, ale w świecie ( pozytywne testy przeszła np. w Londynie).

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych i czynnego uczestnictwa w akcji wielkiego automatycznego liczenia flag.