Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W dniu 20 czerwca 2018 roku w miejscowości Dunino odbyła się impreza rekreacyjno-zdrowotna pod nazwą „MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI – MARSZEM PO ZDROWIE”, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Legnicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy marszu skorzystali z gościnności państwa Jolanty i Wojciecha Woźniak - właścicieli „Starego Młyna” w Duninie. W przedsięwzięciu, które odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego, pani Janiny Mazur oraz Wójta Gminy Krotoszyce pani Beaty Castañeda Trujillo, wzięło udział ok. 220 osób niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking.

Impreza rozpoczęła się od rozgrzewki i szkolenia, które poprowadzili państwo Beata i Marek Drapikowscy, Międzynarodowi Instruktorzy Nordic Walking. Trasa marszu przebiegała urokliwym szlakiem wzdłuż Nysy Szalonej. Sygnał do startu dali członkowie grupy rekonstrukcji historycznej Pułku 2-giego Piechoty Księstwa Warszawskiego z Krotoszyc, którzy uświetnili imprezę. Państwo Drapikowscy w trakcie marszu udzielali uczestnikom cennych porad i wskazówek oraz czuwali nad bezpieczeństwem maszerujących. Mieszkańcy Powiatu Legnickiego mogli podziwiać malownicze tereny gminy Krotoszyce.

Na końcu trasy na wszystkich czekały medale i poczęstunek. W trakcie spotkania udało się osiągnąć wyjątkową atmosferę. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie osobom zaangażowanym w imprezę oraz wszystkim uczestnikom spotkania.

REALIZATORZY: