Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się pierwszy w tej kadencji Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Legnickiego. Spotkanie samorządowców z naszego powiatu miało na celu zapoznanie się nowo wybranych gospodarzy gmin oraz władz samorządowych powiatu legnickiego.

Członkowie Konwentu wybrali spośród siebie przewodniczącego, którym po raz kolejny został Jan Serkies Burmistrz Chojnowa. Przewodniczący podziękował za owocną i twórczą współpracę w minionej kadencji, wyrażając równocześnie nadzieję, że tak będzie również w tej bieżącej.

Podczas pierwszego  konwentu tematem przewodnim było omówienie ogólnych kierunków  współpracy na najbliższe lata i uzgodnienie  tematu i terminu  kolejnego spotkania, które będzie poświęcone inwestycjom drogowym w naszym powiecie.