Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W legnickim Parku Bielańskim zostało posadzonych sześć dębów ku czci pomordowanych i poległych policjantów II RP. Uroczystość była częścią obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

W obchodach jubileuszu zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Legnicy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku Oddział w Legnicy oraz VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy udział wzięli między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, policjanci garnizonu dolnośląskiego, rodziny pomordowanych policjantów. Nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Legnickiego, który był reprezentowany przez Adama Babuśkę Starostę Legnickiego oraz Krzysztofa Sowińskiego Członka Zarządu Powiatu. Każdy nowo zasadzony dąb poświęcony jest pamięci jednego z sześciu bohaterów: asp. Michała Bukowskiego, post. Mariana Guły, post. Jana Jańczaka, asp. Jana Kraszewskiego, asp. Tomasza Lupy, post. Józefa Zabłockiego - pomordowanych policjantów II Rzeczpospolitej Polskiej.

Foto. W. Obremski