Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W dniach od 8 do 18 lipca br.  Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy uczestniczyło w dziesiątej edycji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. Dla szkoły i starostwa był to piąty wyjazd w ramach tej pięknej inicjatywy.

Grupa w składzie: nauczyciele, uczniowie, działacze  przez tydzień porządkowała cmentarz w Brzeżanach. Odpowiedzialnym za wyjazd, pobyt i działania tego zespołu był  Kazimierz Burtny. Przestawiamy poniżej relację jednego z uczniów - Adama Swatka -, który swój pobyt na Kresach  „ubrał” w słowa.

Te dni spędzone na Kresach Wschodnich były wielką lekcją patriotyzmu oraz historii.

Oprócz sprzątania cmentarza udało nam się w dni wolne od pracy zwiedzić Lwów, Poczajów, Zbaraż oraz Krzemieniec.

W drodze do Brzeżan zatrzymaliśmy się by zapalić znicze oraz odmówić „Wieczne odpoczywanie” ku pamięci zmarłych mieszkańców Dawidowa i Gańczar.

Po przyjeździe do miejsca docelowego czekała nas ciężka praca na cmentarzu. W ruch poszły kosy spalinowe, sekatory, grabie. Do tego dodaliśmy nasze serca, które pragną utrwalenia pamięci przodków i historii Polski. Już pierwszego dnia pracy spotkaliśmy się
z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, którzy wyrazili zadowolenie z naszego przyjazdu.
Na drugi dzień odwiedził nas włodarz miasta  Vladimir Yaroslavovich, który zamienił z nami kilka zdań oraz przekazał  prowiant, byśmy mieli siłę do dalszej pracy. Co dzień odwiedzała nas pani Halina - Polka, która mieszka w Brzeżanach -  przynosząc ze sobą zawsze coś pysznego do zjedzenia. Spotkaliśmy się również z miejscowym proboszczem Ks. Andrzejem Remieńcem.

Piątek z racji wspomnienia św. Ap. Piotra i Pawła wg. kalendarza juliańskiego był dniem,
w którym nie wypada wykonywać prac fizycznych, zatem postanowiliśmy spędzić go na zwiedzaniu i poznawaniu kultury. Zaczęliśmy od Muzeum Miejskiego, gdzie uczestniczyliśmy  w wystawie prac młodej, utalentowanej polskiej uczennicy Adrianny Pilarskiej, następnie zwiedziliśmy muzeum oraz poświęciliśmy czas na rozmowę z jego  dyrektorem, Adą oraz jej rodzicami. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie: zamku w Zbarażu, Krzemieńca oraz Poczajowa.

W niedzielę cały dzień poświęciliśmy na poznanie Lwowa. Po sumie w Katedrze Łacińskiej ruszyliśmy w piękne ulice i zaułki miasta. Zobaczyliśmy pomnik Adama Mickiewicza, ogromną Operę Lwowską, kościół Bożego Ciała i klasztor oo. Dominikanów, a obecnie greckokatolicką cerkiew Najświętszej Eucharystii, pomnik Nikifora, piękny rynek, kościół ormiański oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

W poniedziałek zostaliśmy przyjęci przez burmistrza Brzeżan na rozmowę, gdzie dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje szkolnictwo, jakie inwestycje są obecnie prowadzone
w mieście oraz o tym, co już udało się w mieście dokonać, wyremontować.

Kolejne dni upływały na ciężkiej pracy, lecz ulga spełnienia obowiązku patriotycznego ku pamięci zmarłych i świadomość tego, co udało się nam dokonać była tego warta. Moje wrażenia zakończę słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego:

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.