pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

W wyjątkowym dniu, 18 maja, w setną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II symboliczny znicz oraz wiązankę kwiatów złożyli pod pomnikiem Papieża Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Wielki Polak, filozof i porywający mówca, robotnik i duszpasterz, poeta i mąż stanu. Obrońca fundamentalnych wartości moralnych i chrześcijańskiej tożsamości Europy. Był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Jego nauczanie oraz osobiste świadectwo życia poruszają serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Tego bogatego, wielowątkowego dziedzictwa intelektualnego i duchowego nie sposób streścić w kilku zdaniach. Jako człowiek głębokiej wiary z nadzieją spoglądał w przyszłość Polski, Europy i świata. Kształtując tę przyszłość, będziemy zawsze pamiętać o największym Rodaku spośród nas.
Proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie, z pominięciem tradycyjnego, pięcioletniego okresu oczekiwania. Został beatyfikowany 1 maja 2011 r., po czym 27 kwietnia 2014 r. został kanonizowany.
Wspominanie Papieża Jana Pawła II to docenianie jego silnego wpływu na bieg międzynarodowych zdarzeń w burzliwej, drugiej połowie XX wieku.