Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał 25 maja br. kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

Udział w posiedzeniu wzięli przedstawiciele władz Powiatu: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński. W spotkaniu uczestniczyli również: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu Dariusz Wojtkowiak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Legnickim Polu Tomasz Król, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jacek Watral oraz pracownicy merytoryczni Starostwa.

Z otrzymanych wyników pobranych po raz drugi od pracowników jednostki, 220 jest ujemnych, jest też 7 nowych przypadków zakażenia. Nadal czekamy na wyniki 15 osób.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, pracownicy nie przemieszczają się między zespołami. W najbliższym czasie po raz drugi zostaną pobrane wymazy od podopiecznych i 12 osób, które miały wynik dodatni podczas pierwszego badania, a obecnie przebywają na kwarantannie.