Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne Święto Niepodległości, które zazwyczaj obchodzone jest bardzo uroczyście, miało zupełnie inny przebieg.

Starosta Legnicki Adam Babuśka wziął udział w uroczystościach upamiętniających 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Nowej Wsi Legnickiej. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Bartłomieja, której przewodniczył o. Tomasz Skibiński. Następnie - z zachowaniem środków reżimu sanitarnego - w miejscu pamięci na „Skwerze Narodów”, przy Pamiątkowej tablicy upamiętniającej setną rocznicę Bitwy Warszawskiej złożone zostały wiązanki kwiatów oraz zapalone symboliczne znicze.

W imieniu Władz Powiatu Legnickiego w tym wyjątkowym i ważnym dla Polaków dniu, symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzom poległym w walce o niepodległość Ojczyzny, pomordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańcom na Sybir w Chojnowie złożył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński.