3 listopada br.  odbył się w Legnicy wyjątkowy koncert pn.: „Melodie dla Anny”, będący VI edycją Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”. Koncert ze względów epidemicznych odbył się on-line, a jego retransmisja dostępna jest na kanale YouTube.

Zrealizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki wsparciu Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Zarządu Powiatu Legnickiego. Koncert był wyrazem wsparcia
 i solidarności z naszymi Rodakami z Białorusi.

To wyjątkowe wydarzenie kulturalne ma na celu upamiętnienie życia i twórczości Anny German. Ze względu na swoją cykliczność oraz rangę międzynarodową, bo Festiwal Piosenki Anny German „Eurydyka” odbywa się w Mińsku, zyskał on uznanie wśród mieszkańców naszego regionu.  Artyści, którzy zaśpiewali podczas Koncertu to członkowie jury oraz zaproszeni goście.  Niestety ze względu na zagrożenie epidemiczne, związane z pandemią koronawirusa, w tym roku nie zaśpiewali laureaci Festiwalu z Białorusi.

Serdecznie zapraszamy Państwa na tę muzyczną podróż do świata twórczości Anny German: