Zapoznaj się:

Zasady bezpośredniej obsługi interesantów w czasie stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego.

Przeczytaj

Letnie Koncerty Organowe stały się tradycją i wydarzeniem, na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy naszego powiatu.

Kiedy w 2015 roku zrodził się pomysł zorganizowania Letnich Koncertów Organowych, ich inicjator Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, nie przypuszczał, że już pięć lat później powstawać będzie płyta, będąca zbiorem niezwykłych i poruszających utworów muzycznych, wykonywanych na odrestaurowanych organach, których dźwięki rozbrzmiewają w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Na płycie usłyszeć będzie można mistrzowskie wykonania utworów zagrane przez dr. Michała Kocota oraz zespół Silver Brass.

Muzyka organowa, która pojawi się na tej wyjątkowej płycie z pewnością poruszy serca słuchaczy. Organy to bowiem majestatyczny i królewski instrument, który wsparty dźwiękiem innych instrumentów czyni tę muzykę okazalszą i donioślejszą. Płyta, która swoją premierę będzie miała w styczniu 2021 roku, będzie zbiorem muzycznych arcydzieł. Znajdą się na niej m.in. utwory: „Bogurodzica” Feliksa Nowowiejskiego; „Ave Maria” Antona Brucknera czy „Trumpet Voluntary” Jeremiaha Clarka. 

Premiera już wkrótce.