PodziękowanieOrganizowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku zbiórka darów dla naszych Rodaków na Kresach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Licznie zaangażowali się w nią pracownicy naszego Starostwa, dyrektorzy i pracownicy Jednostek, a także mieszkańcy powiatu. Na nasz apel zareagowali również legniczanie.  Starosta Legnicki Adam Babuśka i Wicestarosta Legnicki Janina Mazur wszystkim osobom, które wsparły te wyjątkową inicjatywę, okazując swoją życzliwość i wsparcie, składają serdeczne podziękowania.

Miło nam poinformować, że zebrane dary trafiły do wielu rodzin zamieszkałych w okolicach Lwowa m.in. do parafii w Dawidowie i Przemyślanach oraz do naszych Rodaków w miejscowości Gańczary. Świąteczny konwój dotarł również na Ziemię Podolską m.in. do Parafii pw. Św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim, do Żytomierza, Koziatynia i okolic. Świąteczne podarunki, nie tylko te w postaci rzeczowej, ale również te pełne empatii i serdeczności, wywołały świąteczną radość i uśmiech na twarzach obdarowanych. Dziękujemy!