Pandemia koronawirusa sprawia, że posiedzenia Rady Powiatu Legnickiego odbywają się w trybie zdalnym. 28.01. br. odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Legnickiego, która dostępna była  w formie online na stronie naszego powiatu. Radni uczestniczyli w niej zdalnie. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, który przywitał wszystkich uczestników.  Udział w posiedzeniu wzięło 14 Radnych, co stanowiło quorum do podejmowania prawomocnych decyzji.

Podczas obrad przedstawiono sprawozdania z działalności Komisji Statutowych Rady Powiatu Legnickiego w roku 2020, z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego za rok 2020. Starosta Legnicki Adam Babuśka przedstawił sprawozdanie z  pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 31 grudnia 2020 r.

W dalszej części posiedzenia nasi Radni podjęli uchwały:

• w sprawie określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2021 przez Powiat Legnicki,
  • w sprawie likwidacji Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chojnowie wchodzącego w skład Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie,
  • w sprawie przyjęcia "Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Legnickiego na lata 2021-2024",
  • w sprawie przyznania dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. Zwiastowania Pańskiego w Bieniowicach na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2021-2022,
  • w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2021 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie petycji dotyczącej planowanych przez Rząd RP powszechnych szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur podsumowała grudniową akcję organizowaną przez Studio Wschód, w którą po raz szósty włączyło się nasze Starostwo. Dotyczyła ona  przedświątecznej zbiórki darów dla naszych Rodaków zamieszkujących na Kresach. Jednocześnie złożyła serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wsparły te piękną inicjatywę oraz zapoznała wszystkich z treścią podziękowań, jakie otrzymaliśmy z Żytomierza.

Sesja przebiegła sprawnie, bez problemów technicznych.