Palma wielkanocna, dużaWielkanoc we wszystkich krajach o korzeniach chrześcijańskich jest zdecydowanie największym, najważniejszym i najbardziej radosnym świętem. Dla wielu z nas to czas zadumy i czci dla Męki Pańskiej, a także moment odnowy i oczyszczenia. Wielkanoc to również tradycja – dekorowanie pisanek, poświęcenie pokarmów spożywanych podczas świątecznego, niedzielnego śniadania, wzajemne polewanie się wodą w Lany Poniedziałek.

Jedną ze świątecznych tradycji jest święcenie - na tydzień przed Wielkanocą -  w Niedzielę Palmową, wielkanocnej palmy -  pamiątki wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Palmę można oczywiście  kupić gotową, ale my polecamy wykonać ją samodzielnie.

Nie jest to trudne zadanie. Jak zrobić palmę wielkanocną? To nic trudnego. Potrzebujecie: gałązki, wstążeczki, kwiaty, bibułę, trawę, trzcinę, bukszpan, jałowiec oraz bazie. Główny kij owijacie bibułą i nitką. Z kolorowej bibuły wykonujecie różnokolorowe kwiaty, mocujecie je na drucikach i na „głównym” kiju. Mocujecie bazie i gałązki, po czym wszystko owijacie nicią. Gotowe! Stworzenie własnej, wyjątkowej palmy daje ogromną satysfakcję. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do robienia w domu palm i palemek.

A może są wśród Was osoby, które chciałyby zaprezentować swoje dzieła? Zapraszamy na Facebook Powiatu Legnickiego. Tam możesz zaprezentować palmę i otrzymać zestaw gadżetów! Pospiesz się, bo ich ilość jest ograniczona.

Do dzieła!