Planowane prace modernizacyjne mające na celu unowocześnienie środków trwałych, podniesienie walorów estetycznych i użytkowych budynku Starostwa  realizowane są na bieżąco.

19 marca br. odbyło się oddanie do użytku windy dofinansowanej środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Łączny koszt inwestycji to 263 608,20 zł.  z czego 78 060,42 zł. to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowoczesna winda powstała z myślą o likwidacji barier architektonicznych. Została ona przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Winda dostępna jest dla wszystkich naszych petentów.  Może z niej korzystać jedna osoba na wózku wraz z opiekunem lub 8 osób nie poruszających się na wózku. Winda łączy wszystkie kondygnacje budynku, co znacznie zwiększa dostępność Starostwa dla osób z niepełnosprawnościami.