Logo: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy

Od 10 marca 2021r. wychowankowie rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu legnickiego, potrzebujący pomocy w nauce,  mogą uczestniczyć w zajęciach reedukacyjnych z matematyki i fizyki zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy. Zajęcia odbywają się w siedzibie Centrum, w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy.

Zorganizowanie pomocy w wyrównywaniu braków programowych  dla wychowanków pieczy zastępczej było możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu jednego z pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego, który w ramach wolontariatu prowadzi zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ścisłych na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Konsultacje grupowe i indywidualne odbywają się raz w tygodniu.

Zgłoszenia opiekunów dzieci z pieczy zastępczej zainteresowanych udziałem swoich podopiecznych w zajęciach są przyjmowane bezpośrednio  u pracowników Zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy lub pod numerem telefonu 76 7243483.

Udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny i możliwy po uprzednim ustaleniu terminu z prowadzącym.