Grafika:Ośrodek Wsparcia dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem „Lepsze Jutro” Zadania w zakresie udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom  oraz osobom im najbliższym to główny cel podpisanego 18 marca br. Porozumienia o współpracy partnerskiej Powiatu Legnickiego ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego GRONO z siedzibą  w Lubinie.

W ramach realizacji zadania działa Okręgowy Ośrodek Wsparcia dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem „Lepsze Jutro” z siedzibą w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy, piętro V, pokój 508, telefon: 795 066 466.

W punkcie przy zaangażowaniu specjalistów świadczona jest bezpłatna, profesjonalna pomoc prawna, psychologiczna, psychoterapeutyczna, psychiatryczna, wsparcie materialne i rzeczowe,  z których skorzystać może każda osoba pokrzywdzona przestępstwem, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, rasę czy wyznanie. Stowarzyszenie gotowe jest udzielić wsparcia osobom głuchoniemym, niepełnosprawnym oraz obcojęzycznym.

W celu otrzymania wsparcia należy kontaktować się telefonicznie lub poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobista wizyta w placówce możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu możliwości przyjęcia.

Ulotka informacyjna, strona 1
Ulotka informacyjna, strona 2 (adresy)