Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Na liście pozytywnych wniosków znalazły się również przedsięwzięcia na drogach Powiatu Legnickiego. Wsparcie otrzymały projekty:

• przebudowa Drogi Powiatowej w miejscowości Koskowice, Gmina Legnickie Pole – przewidywane wsparcie 6 607 666 zł
  • budowa ciągu pieszo-rowerowego i przebudowa skrzyżowania w miejscowości Ziemnice – 1 524 732 zł

Natomiast uchwała Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznała Powiatowi Legnickiemu dotację celową na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów. Dotacja w kwocie 207 900 zł przeznaczona zostanie na  realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych o pełnej konstrukcji i nawierzchni bitumicznej” w miejscowości Biskupin w gminie Chojnów.