18 maja br. gościem Władz Powiatu Legnickiego był Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zarządu Głównego w Warszawie – Zygmunt Pyszkowski, który na ręce Starosty Legnickiego Adama Babuśki wręczył wyróżnienie za wieloletnią troskę o dobro dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz zaangażowanie w rozwój TPD na terenie powiatu legnickiego. Gościowi towarzyszył Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy Kazimierz Pleśniak wraz z działaczami.

Udział w spotkaniu ze strony Powiatu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Dyrektor Wydziału Oświaty Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Bałasz.

Podczas spotkania rozmawiano na temat działalności TPD oraz  przeprowadzonych akcji charytatywnych. Ponadto poruszono kwestie utworzenia na terenie powiatu legnickiego Placówki Wsparcia Dziennego, której celem byłaby bezpośrednia pomoc dzieciom z rodzin będących w kryzysie szkolnym lub rodzinnym.