„Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie

ogrom uczuć jasnych do granic ostatka,

niech przyklęknąwszy to imię wypowie jedno, jedyne, przenajsłodsze... Matka”.

K. Dobrzyński – „Matka”

Matka to najpiękniejsze słowo świata. Jedno słowo, a ileż kryjące w sobie treści. Z nim związane są na zawsze nasze najpiękniejsze, niczym niezmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia i tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że Mama dała mu największy skarb – życie.

Mama - osoba, która zawsze pomoże, na którą zawsze możemy liczyć. W trudnych sytuacjach pocieszy i podtrzyma na duchu. Jest z nami zawsze, kiedy tego potrzebujemy. A wszystko bezinteresownie z prawdziwej, matczynej miłości.

Drogie Mamy! Dziękujemy Wam za wszystkie dobre rady, za czułość, zrozumienie, za dar prawdziwej miłości, a przede wszystkim za to, że  jesteście!

Grafika: Bukiet bzów w koszu

Starosta Legnicki