Herb: Powiat Legnicki

Przypominamy, iż do dnia 30 czerwca bieżącego roku upływa termin składania prac literackich na III edycję konkursu Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – Nasze dziedzictwo”. W konkursie, zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Legnickiego z dnia 20 maja 2021 r., mogą wziąć udział uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych ze szkół z terenu Dolnego Śląska.

Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie np. wywiad, reportaż, wspomnienie, opowiadanie itp., na podstawie relacji świadków lub ich potomków, przybyłych na Ziemie Dolnego Śląska po II wojnie światowej, w ramach przesiedleń z Kresów Wschodnich.

Dla zwycięzców konkursu w każdej kategorii wiekowej przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa może także przyznać wyróżnienia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w Regulaminie (pdf, tekst jednolity)