Zapoznaj się:

Zasady bezpośredniej obsługi interesantów w czasie stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego.

Przeczytaj

15 dzieci i 5 matek z powiatu legnickiego wzięło udział w uroczystym spotkaniu, organizowanym przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy.

Zaproszonymi dziećmi byli laureaci konkursów organizowanych przez TPD, w tym XX Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna” – prezentującego piękno naszego regionu. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Wytypowane przez Koła Przyjaciół Dzieci przedstawicielki matek, w ramach cyklu „Spotkania z niezwykłymi mamami” przybyły z m.in. z Bartoszowa.

W ramach przedsięwzięcia, dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodyczami i owocami, a mamy – upominkami ufundowanymi przez Hutę Miedzi i TPD.

Podczas uroczystości wręczono po raz XXIV pięć statuetek TPD „Nade Wszystko Dziecko”.

Laureatami konkursów były dzieci m.in. z Chojnowa, Bieniowic, Prochowic.

W uroczystości udział wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, która złożyła życzenia wszystkim Dzieciom i Mamom oraz pogratulowała laureatom i  wyróżnionym w konkursach.  Podkreśliła, że organizowane przez TPD spotkania z okazji Dnia Dziecka mają charakter cykliczny i dzięki nim dzieci z terenu powiatu legnickiego  mogą poczuć, że ten czas jest wyjątkowy, pełen zabawy, radości i słodyczy.  Za coroczne organizowanie tego przedsięwzięcia na ręce Prezesa Kazimierza Pleśniaka Wicestarosta Legnicki złożyła serdeczne podziękowania i podkreśliła, że  uśmiech dzieci jest najlepszym dowodem wdzięczności za zaangażowanie i  bezinteresowną pracę na ich rzecz.

Foto: lca.pl