Starostwo Powiatowe w Legnicy ogłosiło już przetarg na przebudowę drogi w Koskowicach.  Zakładany koszt realizacji tej inwestycji to ponad 13 milionów złotych. Realizacja tego ważnego zadania możliwa jest dzięki uzyskaniu przez Powiat Legnicki dotacji w kwocie 6 607 666 zł.

Dziś na spotkaniu w siedzibie inwestora – Starostwa Powiatowego w Legnicy  ze szczegółami planowanych prac zapoznał się Sołtys Koskowic – Piotr Żółkiewski, któremu stan zaawansowania procedury zmierzającej do rozpoczęcia prac przedstawił Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i uzyskaniu przez Powiat Legnicki dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Starosta Legnicki uzyskał pozwolenie na budowę, a następnie podpisał umowę z Wojewodą Dolnośląskim na finansowanie wspomnianej inwestycji.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe i do rozpoczęcia inwestycji potrzeba już tylko wyłonienia wykonawcy oraz podpisania porozumienia z Gminą Legnickie Pole o współfinansowaniu przez Gminę przebudowy drogi, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami.

To inwestycja oczekiwana nie tylko przez mieszkańców gminy Legnickie Pole czy samej miejscowości Koskowice. Wspomniany odcinek drogi jest kluczowy w systemie komunikacyjnym całego Powiatu Legnickiego, stanowi bowiem ważną arterię łączącą lokalne drogi z autostradą A4.

Jeśli chodzi o realizowane obecnie inwestycje przez Powiat Legnicki na drogach, końca dobiegły prace budowy chodników w Piotrowicach – gmina Chojnów oraz Mikołajowicach – Gmina Legnickie Pole. Na odbiory techniczne, które będą miały miejsce w przyszłym tygodniu,  Starosta Legnicki zaprosił Wójtów Gminy Chojnów i Legnickie Pole.