27 sierpnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur  podpisali z Wójtem Gminy Legnickie Pole Rafałem Plezią  porozumienie dotyczące wykonania remontu drogi w Koskowicach, której 1,5 km odcinek jest w złym stanie technicznym, niemniej jednak jest drogą dojazdową do autostrady A4.

Modernizacja drogi rozpocząć ma się pod koniec września. Koszt inwestycji to 8 mln 696 tysięcy złotych z czego 50% kwoty to dofinansowane z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 25%  z budżetu powiatu i kolejne 25% z gminnej kasy Legnickiego Pola. Biorąc pod uwagę wartość finansową inwestycji, przebudowa tej drogi będzie  największym zadaniem drogowym, jakie kiedykolwiek realizował powiat.

Przedsięwzięcie realizować będzie konsorcjum firm: BUDRIM z Kunic i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.