W sobotę 4 września na boiskach Akademii Piłkarskiej w Lubinie odbył się jubileuszowy V Turniej  Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź . Do rywalizacji w turnieju głównym stanęło ponad 20 drożyn reprezentujących pracowników KGHM Polska Miedź i oddziałów firmy oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Obok turnieju głównego rozgrywany był również, turniej towarzyszący, w których to udział wzięli przedstawiciele Powiatu Legnickiego. Zawodnicy na czele z Starostą Legnickim Adamem Babuśka zasili szeregi drużyny Politycy i Samorządowcy.

Podczas rywalizacji na boisku drużyna Politycy i Samorządowcy z kapitanem ministrem Krzysztofem Kubów zmierzyła się z drużynami Służby Mundurowe/Księża oraz drużyną Związku Pracodawców Polska Miedź. Przedstawiciele Powiatu Legnickiego dali się porwać emocją futbolu i dzielnie walczyli z rywalami. Jedną z najbardziej efektownych bramek turnieju strzelił Krzysztof Sowiński – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.  Kolejną piękną bramkę zdobył Grzegorz Kułaga z Wydziału Komunikacji. Na boisku nie zabrakło radnych powiatowych; genialnego w ataku Łukasza Skoczka oraz pewnych w obronie Dariusza Wołoszyna i Andrzeja Tracza. W środku pola grą zespołu kierował natomiast Starosta Legnicki – Adam Babuśka.   Na piłkarskiej murawie swoje umiejętności na pozycji środkowego napastnika zaprezentował Kamil Strynkowski – Zastępca Dyrektora Wydziału Strategii, Rozwoju i Zamówień Publicznych oraz na pozycji obrony Piotr Pabis również z Wydziału Strategii, Rozwoju i Zamówień Publicznych.

Cała rywalizacja przebiegała w duchu sportu, a po zakończonym turnieju wszyscy byli zgodni co do tego, że za rok spotykamy się w tym samym miejscu, aby walczyć w VI edycji turnieju.

Organizatorami Turnieju byli: Związek Pracodawców Polska Miedź, Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego oraz Zagłębie Lubin S.A.