Logo PCPR LegnicaW trosce o zdrowie psychiczne i samopoczucie niepełnosprawnych mieszkańców oraz ich bliskich Powiat Legnicki przystąpił do realizacji programu w ramach Modułu IV „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” finansowanego w całości ze środków PFRON.

W ramach programu prowadzone będą działania na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców powiatu, którzy ucierpieli w wyniku pandemii i przymusowej izolacji, w tym m.in. pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, doświadczających niepokojących objawów w zakresie zdrowia psychicznego, pogarszającego się samopoczucia, poczucia osamotnienia lub pozbawionych dotychczasowych form wsparcia terapeutycznego 
z powodu izolacji w domu.

Wsparcie psychologiczne będzie realizowane w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy w formie spotkań stacjonarnych w siedzibie OIK, konsultacji telefonicznych, online oraz konsultacji w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, a także warsztatów, terapeutycznych spotkań grupowych i treningów psychologicznych.

Wszystkie osoby niepełnosprawne potrzebujące wsparcia lub pomocy psychologicznej zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, Pl. Słowiański 1, pok. 355, tel. 76 7243467 w każdą środę w godz. 1030 – 1430 oraz piątek w godz. 1100 – 1700, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu.

Ustalenie terminu konsultacji psychologa w miejscu zamieszkania możliwe jest pod numerem telefonu 76 7243467, codziennie w godz. 800 – 1500. Wizyty domowe psychologa odbywają się w poniedziałki od godziny 1500.

Program będzie realizowany do 31 grudnia 2021 roku.