25 października br. gościem Przewodniczącego Rady Powiatu Aleksandra Kostunia, Starosty Legnickiego Adama Babuśki, Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur oraz Członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Sowińskiego   był  Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba. W spotkaniu uczestniczyli:  Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski, Radni Powiatu Legnickiego: Artur Smęt i Paweł Grabek, Burmistrz Miasta Chojnów Jan Serkies, Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Wójt Gminy Miłkowice Dawid  Stachura, Sekretarz Gminy Legnickie Pole Mariola Kądziela, Dyrektorzy  oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Głównym tematem spotkania były wyzwania dotyczące ochrony środowiska. Uczestnicy poruszali tematy związane z ochroną klimatu, gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej oraz poprawy jakości środowiska w naszym powiecie. Poruszona została również kwestia przepisów dotyczących ochrony złóż węgla brunatnego i związanych z tym ograniczeń inwestycyjnych. Starosta podziękował Ministrowi za sprawne procedowanie wniosków o zgody na odstępstwa w procesie uzyskania pozwolenia na budowę.

Organizatorem wizyty był Radny Powiatu Legnickiego pan Artur Smęt.