28 października br. w trybie zdalnym odbyła się XXIX sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Udział w sesji wzięło 16 Radnych. Obrady dostępne były on-line na stronie internetowej powiatu.

Podczas posiedzenia Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń przybliżyła Radnym szczegóły dotyczące zmian w budżecie powiatu oraz wieloletniej prognozie finansowej. Następnie Radni jednogłośnie  podjęli  uchwały:

• w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2021 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.

Głos zabrał Starosta Legnicki  Adam Babuśka, który podziękował Radnym za udział w nadzwyczajnej sesji oraz za sprawny przebieg obrad.

Radny Andrzej Tracz podziękował Zastępcy Dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamilowi Strynkowskiemu za wkład jaki wniósł w przyjętą przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego koncepcję głównych tras sieci rowerowych tzw. Dolnośląską Cyklostradę. Do podziękowań przyłączył się Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, kierując swoje podziękowania w stronę Zarządu Powiatu Legnickiego, Radnych oraz  wszystkich pracowników merytorycznych Starostwa, dzięki którym powstanie droga rowerowa łącząca Chojnów z Legnicą.

Sesja przebiegła sprawnie i bez problemów technicznych.