Dnia 16 grudnia br. harcerze z 710. Drużyny Wędrowniczej “Kedyw” im. gen. Stefana “Grota” Roweckiego w Legnicy wraz z Drużynowym phm Arturem Torbińskim przynieśli i przekazali Staroście Legnickiemu Adamowi Babuśce Betlejemskie Światło Pokoju. W wydarzeniu uczestniczyli Radni Powiatu Legnickiego. Starosta Legnicki Adam Babuśka z zamiarem tworzenia pokoju obiecał strzec i podtrzymać otrzymany płomień. Następnie złożył harcerzom świąteczne życzenia i podziękował za pomoc świadczoną przez harcerską brać.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalanego od lampki oliwnej w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Następnie, przekazywane przez skautów, obiega cały świat i dociera do krajów na wszystkich kontynentach. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju w Polsce już od 30 lat. Harcerze niosą lampiony ze Światłem do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć: parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Hasło towarzyszące akcji Betlejemskiego Światła Pokoju w 2021 roku to: „Światło nadziei”.