17 stycznia br. odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Posiedzenie ze względu na stan epidemiczny odbyło się w trybie zdalnym, a udział w nim wzięło 16 radnych.  Transmisja dostępna była on-line na stronie internetowej powiatu legnickiego.

Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem protokołu z XXXI sesji Rady Powiatu Legnickiego.  W dalszej części posiedzenia  przedstawiono sprawozdania  z działalności Komisji Statutowych Rady Powiatu Legnickiego za rok 2021 oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego za rok 2021. Starosta Legnicki Adam Babuśka przedstawił Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 31 grudnia 2021 r.

W dalszej części posiedzenia radni podjęli uchwały w sprawie:

• ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży,
  • określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2022 przez Powiat Legnicki,
  • podwyższenia wynagrodzenia dla rodziny zastępczej zawodowej,
  • zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2022 rok,
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.

Starosta Legnicki Adam Babuśka poinformował, iż trwają prace nad organizacją ruchu dla inwestycji w Ziemnicach. W chwili obecnej ruch odbywa się bez utrudnień.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur podsumowała zorganizowaną przez Wydział Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych zbiórkę darów dla Polaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich, wyrażając wdzięczność za wrażliwość i  bezinteresowną pomoc oraz dziękując jednostkom organizacyjnym, pracownikom Starostwa oraz wszystkim osobom, które wsparły organizowaną od wielu lat akcję.

Sesja przebiegła sprawnie i bez problemów technicznych. Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń podziękował radnym za udział w sesji, życząc wszystkim zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.