Dnia 7 lutego br. podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Kunice w obecności Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur, Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice Alicji Sielickiej, Wójta Gminy Miłkowice Dawida Stachury oraz nowo wybranych radnych, sołtysów i mieszkańców miała miejsce ceremonia zaprzysiężenia Wójta Gminy Kunice Józefa Pieroga.

Wójt uroczyście ślubował: „Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg". Inaugurując urzędowanie, Wójt Gminy Kunice Józef Pieróg zwrócił uwagę, że powierzoną mu funkcję traktuje jako służbę i żywi nadzieję, by wszystkie decyzje były podejmowane przy dużym udziale mieszkańców gminy. Następnie głos zabrała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, która złożyła gratulacje nowemu Wójtowi, wręczając pamiątkowy miedzioryt z wizerunkiem zabytkowego Kościoła pw. Zwiastowania Pańskiego w Bieniowicach. Radni Gminy Kunice otrzymali na okoliczność objęcia swojej funkcji z rąk Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur listy gratulacyjne oraz Album „Powiat Legnicki – Człowiek i Przyroda”.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur życzyła, by praca samorządowca przyniosła wszystkim wiele satysfakcji i była dobrym czasem na rozwiązywanie problemów, realizację zadań i oczekiwań mieszkańców oraz wyraziła nadzieję na owocną współpracę Gminy Kunice z Powiatem Legnickim.