Grafika: Pomoc Polakom na Ukranie w obliczu zagrożenia wojną

W obliczu wybuchu otwartej wojny i ataku Rosji na Ukrainę Studio Wschód we Wrocławiu we współpracy  przedstawicielami Caritasu i Polskiego Czerwonego Krzyża przystąpiło do organizacji pomocy dla Polaków żyjących za wschodnią granicą. Rozwój sytuacji na Ukrainie jest nieznany i ulega dynamicznym zmianom. Dla wielu naszych Rodaków rozpoczął się dramat nie widziany w naszym regionie od 1945 roku.

W związku z zaistniałą sytuacją utworzona została  zbiórka dla Polaków na Ukrainie,  zagrożonych  działaniami wojennymi: zrzutka.pl/aujeg2

Caritas ogłosił  zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”: https://caritas.pl/ukraina/

Polski Czerwony Krzyż wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”

Potrzebne są również: słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, żywność długoterminowa!

Paczki dla Polaków na wschodzie  można składać w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Legnicy, pokój nr 222

lub wysyłać na adres:

Radio Wrocław,
Aleja Karkonoska 10,  53-015 Wrocław

Zakłada się, że migrować do Polski może nawet milion uchodźców, których należy przyjąć godnie, w ludzkich warunkach, ułatwić aklimatyzację  i – ewentualnie, jeśli ich powrót do domu nie będzie możliwy – życie w nowym kraju. Zachęcamy Państwa do przyjmowania rodzin i dzieci, otwierania drzwi własnych domów i wsparcia naszych Rodaków w tym tragicznym dla nich czasie.

Całodobowa infolinia dla uchodźców pod numerem: 12 210 20 02.

Gotowość przyjęcia rodzin i ich dzieci można zgłaszać do Starostwa Powiatowego w Legnicy, nr  tel.  76 724 35 67.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych osób zgłaszających chęć pomocy uchodźcom z Ukrainy
Osoba zgłaszająca telefonicznie swoje dane osobowe takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu pracownikowi Starostwa Powiatowego w Legnicy, w celu udzielenia pomocy uchodźcom z Ukrainy tym samym jednoznacznie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Każda osoba, która podała swoje dane osobowe ma prawo do cofnięcia, w dowolnie wybranym przez siebie momencie, zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody udzielonej przed jej wycofaniem.
Pobierz: Klauzula RODO