24 marca br. z inicjatywy dyrekcji, nauczycieli i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się koncert objęty Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego Adama Babuśki pn.: „Miejcie nadzieję!”, poświęcony Żołnierzom Niezłomnym, którzy walcząc o wolność Polski niejednokrotnie zmuszeni byli poświęcić swoje młode życie, zdrowie i szczęście rodzinne.

Podczas koncertu wysłuchać można było pieśni wykonanych przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego oraz towarzyszący im chór. O oprawę muzyczną koncertu zadbał pan Tomasz Susmęda.

W koncercie wzięli też udział zaproszeni goście. Wśród nich Ireneusz Matys, który przygrywał na gitarze basowej i Michał Kowalczyk - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, który zaśpiewał pieśni: “Modlitwa obozowa” oraz “Już odpala się ogień biwaku”.
Gościem koncertu był m.in. Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Legnicy pan Przemysław Bożek - autor projektu edukacyjnego „Być jak Zośkowiec”, propagującego wśród młodzieży patriotyzm i bohaterskie postawy. Przybyła z nim młodzież z Głogowa przygotowała wystawę militariów oraz program artystyczny.

Na pamiątkę udziału w koncercie Szkoła otrzymała planszę z tekstem przysięgi żołnierzy Armii Krajowej oraz osobisty pins Prezesa LSSE „Być jak Żośkowiec”. Przekazane pamiątki umieszczone zostaną w Szkolnej Izbie Pamięci.

Koncert przypominał uczestnikom, że o wolność trzeba walczyć, należy ją pielęgnować.